Buraya 720x90 haftalık reklam verebilirsiniz, tıkla ve daha fazla bilgi edin

Yardım Sunucu optimizasyonu

• Konbuyu başlatan Sorus
  • Başlangıç tarihi
  • 281
Sorus

Sorus

Aktiflik Süresi
0
Merhabalar 1.16.5 skyblock paketi oluşturdum ufak çaplı bir optimizasyon yaptım sizlere timings ve spark raporlarını iletiyorum
daha neleri değiştirebilirim veya şunları şunları yapsan daha iyi bir performans alırsın dediğiniz yerler var mı ?
cevaplarınızı bekliyorum.
Makine test makinesi olup ryzen 9 7950x işlemci 8 gb ram'e sahiptir sunucu açılacağı zaman ram miktarı 16 ya yükseltilecektir.

Esilla

Esilla

NourseProject

Aktiflik Süresi
0
Web sitesi
nourseproject.com.tr
Minecraft
Discord
Esilla#4991
Merhaba Sorus, rapora bakacak olursak SuperiorWorld dünyasında gereksiz chunkların olduğu belirtiliyor ve bunların temizlenmesi gerektiğini belirtiyor.

Gereksiz Chunkları temizlemek için bu videodan yardım alabilirsin.

Ayrıca ModelEngine eklentisinde muhtemelen blueprintsler lag yaptırıyor, eklenti leak mı?

Son olarak TPS değerlerini ve MSPT değerlerini iletebilir misiniz.

Son düzenleme:
Sorus

Sorus

Aktiflik Süresi
0
Merhaba Sorus, rapora bakacak olursak SuperiorWorld dünyasında gereksiz chunkların olduğu belirtiliyor ve bunların temizlenmesi gerektiğini belirtiyor.

Gereksiz Chunkları temizlemek için bu videodan yardım alabilirsin.

Ayrıca ModelEngine eklentisinde muhtemelen blueprintsler lag yaptırıyor, eklenti leak mı?
Merhabalar, öncelikle yanıtınız için teşekkürler SuperiorWorld Skyblock eklentisinin kendi dünyası oyuncular ada oluşturdukça yeni chunk açılıyor yani yinede temizlemem gerekir mi? 2. sorunuza gelicek olursak test amaçlı kurmuştum evet leak kaldırdım şimdi, timings alırken kaldırmayı unutmuşum onun dışında herhangi bir sorun görüyor musunuz?

16786550446861678655058885

Esilla

Esilla

NourseProject

Aktiflik Süresi
0
Web sitesi
nourseproject.com.tr
Minecraft
Discord
Esilla#4991
Merhabalar, öncelikle yanıtınız için teşekkürler SuperiorWorld Skyblock eklentisinin kendi dünyası oyuncular ada oluşturdukça yeni chunk açılıyor yani yinede temizlemem gerekir mi? 2. sorunuza gelicek olursak test amaçlı kurmuştum evet leak kaldırdım şimdi, timings alırken kaldırmayı unutmuşum onun dışında herhangi bir sorun görüyor musunuz?
Yeni ada açıldığında chunklar yükleniyorsa bunu önlemek mümkün değildir hocam fakat bu sorun sunucunuzda problem yaratmaz. Onun dışında herhangi bir sorun yok hocam, ModelEngine eklentisini kaldırdığınızda lag sorunu düzelir.

TPS değerleri gayet normal, endişe etmenize gerek yok.

Ticks değerini genellikle NPC’ler yükseltir hocam, ticks değerini düşürmek için lütfen gereksiz NPC’leri silin veya en sağlıklı seviyeye ulaşması için tüm NPC’leri yeniden yapılandırın isterseniz.

Sorus

Sorus

Aktiflik Süresi
0
Yeni ada açıldığında chunklar yükleniyorsa bunu önlemek mümkün değildir hocam fakat bu sorun sunucunuzda problem yaratmaz. Onun dışında herhangi bir sorun yok hocam, ModelEngine eklentisini kaldırdığınızda lag sorunu düzelir.

TPS değerleri gayet normal, endişe etmenize gerek yok.

Ticks değerini genellikle NPC’ler yükseltir hocam, ticks değerini düşürmek için lütfen gereksiz NPC’leri silin veya en sağlıklı seviyeye ulaşması için tüm NPC’leri yeniden yapılandırın isterseniz.
Sunucuda npc yok 7-8 adet model mevcut sadece

Esilla

Esilla

NourseProject

Aktiflik Süresi
0
Web sitesi
nourseproject.com.tr
Minecraft
Discord
Esilla#4991
Sunucuda npc yok 7-8 adet model mevcut sadece
ModelEngine eklentisi leak ise performansta sorun yaşarsınız hocam, modellerde ki komutları vs. MytichMobs eklentisi ile mi yönetiyorsunuz?

Sorus

Sorus

Aktiflik Süresi
0
ModelEngine eklentisi leak ise performansta sorun yaşarsınız hocam, modellerde ki komutları vs. MytichMobs eklentisi ile mi yönetiyorsunuz?
ModelEngine test amaçlı leak kurmuştum bir kaç gün içinde orjinal eklentiyi satın alacağım, Komutlar için evet mytich kullanıyorum.

Esilla

Esilla

NourseProject

Aktiflik Süresi
0
Web sitesi
nourseproject.com.tr
Minecraft
Discord
Esilla#4991
ModelEngine test amaçlı leak kurmuştum bir kaç gün içinde orjinal eklentiyi satın alacağım, Komutlar için evet mytich kullanıyorum.
Anladım hocam, dediğim gibi ModelEngine eklentisi leak olduğundan dolayı sunucu performansınızı düşürüyor, orjinalini kullandığınız da arada ki farkı görürsünüz.

Konuyu görüntüleyenler