Buraya 720x90 haftalık reklam verebilirsiniz, tıkla ve daha fazla bilgi edin

Rehber Sanal Sunucuya Minecraft Server Kurulumu

  • Konbuyu başlatan kemalcazgr
  • Başlangıç tarihi
  • 118
K

kemalcazgr

Katılım
26 Nis 2022
Mesajlar
4
Tepkime puanı
1
Aktiflik Süresi
0
Puanları
0
Sürüm Belirlenmesi ve Uygun Fork Seçimi

1- Öncelikle sunucunun taban (en alt) sürümünün ve ne tabanlı olacağını belirlemelisiniz. Sunucunuz Bukkit tabanlı mı olacak yoksa Forge/Fabric tabanlı mı? Eğer modlu bir sunucu kuracaksanız modların gereksinimine göre Forge/Fabric kullanmanız gerekir. Biz bu makalede kullanım çoğunluğundan ötürü bu konuda Bukkit tabanını ele alacağız

2- Şimdi Sürüm belirlenmesi lazım. Sunucu taban sürümü 1.8-1.16.5 arası mı olacak yoksa 1.17+'mı olacak bunu belirlememiz lazım.

3- Biz 1.8-1.16.5 arası için PaperMC, 1.17+ için Pufferfish öneriyoruz. Biz bu makalede Paper ile gösterim sağlayacağız.Fork Kurulumu ve Konfigürasyon

1-Öncelikle PaperMC'nin sitesine giriyoruz ve sunucumuzun taban sürümüne uygun olan versiyonu indirin
2-Boş bir klasör oluşturun, ardından indirdiğiniz .jar uzantılı fork dosyasını klasöre koyun ve adını server.jar yapın.
3-Bir yazı dosyası oluşturun ve dosya adını run.bat yapın. Ardından bu run.bat dosyasının içine aşağıdaki optimize başlatma kodunu yazın ardından kendi isteğinize göre set RAMs, set RAMx, set FORK değişkenlerini düzenleyin. 1.8-1.15.2 arasında Xmx ile Xms flaglarının eşit olması isteğe bağlıyken, 1.16+ sürümlerde Xmx-Xms sürümleri eşit olmalı.

Kod:
@echo off
title Server
# RAM miktarını GB cinsinden yazarken G MB cinsinden yazar M yazınız
set RAMs="4G"
set RAMx="4G"
set FORK="server.jar"

:start
java -Xms%RAMs% -Xmx%RAMx% -XX:+UseG1GC -XX:+ParallelRefProcEnabled -XX:MaxGCPauseMillis=200 -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+DisableExplicitGC -XX:+AlwaysPreTouch -XX:G1HeapWastePercent=5 -XX:G1MixedGCCountTarget=4 -XX:InitiatingHeapOccupancyPercent=15 -XX:G1MixedGCLiveThresholdPercent=90 -XX:G1RSetUpdatingPauseTimePercent=5 -XX:SurvivorRatio=32 -XX:+PerfDisableSharedMem -XX:MaxTenuringThreshold=1 -Dusing.aikars.flags=https://mcflags.emc.gs -Daikars.new.flags=true -XX:G1NewSizePercent=30 -XX:G1MaxNewSizePercent=40 -XX:G1HeapRegionSize=8M -XX:G1ReservePercent=20 -XX:G1NewSizePercent=30 -XX:G1MaxNewSizePercent=40 -XX:G1HeapRegionSize=8M -XX:G1ReservePercent=20 -jar %FORK% --nogui
PAUSE

4-Bu run.bat dosyasını çalıştırın. Ardından birkaç dosya oluşacak ve sunucu konsolu duracaktır. Bu dosyalar arasındaki eula.txt dosyasını açın ve orada bulunan eula=false yazısını eula=true olarak düzeltin. Ve run.bat dosyasını tekrar başlatın.
5-Sunucu tamamen açıldıktan sonra stop komutuyla sunucuyu kapatın.
6-server.properties isimli dosyayı düzenlemek için açın. server-ip= kısmına sunucunun bulunduğu VDS hizmetinin IP adresini yazınız. server-port= kısmına da Nasıl Port Açılır adlı makalemizden yardım alarak sunucu için açtığınız portu yazınız. Biz korsan kullanıma karşıyız ama korsan istemcilerle giriş yapılmasını isterseniz online-mode=true yerine online-mode=false yazınız ve kaydetip çıkınız.
7-Ve run.bat dosyasını çalıştırın. Artık sunucunuz başarılı bir şekilde Minecraft: Java Edition sunucunuz açılmıştır. plugins klasörüne eklentiler yükleyerek sunucunuza özellikler kazandırabilirsiniz.
 
AltugGaming

AltugGaming

Play.MagicRise.Pw

Katılım
5 Kas 2021
Mesajlar
122
Tepkime puanı
43
Aktiflik Süresi
0
Puanları
0
Yaş
21
Konum
istanbul
Minecraft
Discord
MagicRise#4774
Güzel ve bilgilendirici bir konu olmuş, başarılar dilerim.
 

Konuyu görüntüleyenler

Üst